Rolety zewnętrzne

rolety zewnetrzneRolety okienne zewnętrzne chronią prywatność, zabezpieczają przed nadmiernym hałasem oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Systemy rolet zewnętrznych podnoszą także poziom bezpieczeństwa każdego domu i pozwalają kontrolować ilość światła wpadającego do jego wnętrza.. Firma DK-PROF jako bezpośredni producent rolet oferuje asortyment produkowany z najwyższej jakości materiałów. Podstawowe elementy budowy rolety zewnętrznej to skrzynka rolety oraz pancerz, który po prowadnicach zwijany jest do jej wnętrza. Dokonując wyboru jednego z 4 systemów roletowych z oferty DK-PROF należy zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

  1. Czy montaż rolety następuje na etapie budowy, czy w trakcie montażu okien, lub remontu budynku?
  2. Czy skrzynka rolety zamontowana jest na elewacji , czy w otworze okiennym i czy jest widoczna?
  3. Gdzie znajduje się klapa rewizyjna służąca do konserwacji i serwisowania rolety?

Systemy roletowe DK-PROF- Zalety

moskitiera Dodatkową zaletą rolet w systemach: elewacyjnych, podtynkowych i nadstawnych jest możliwość zintegrowania ich z moskitierami zwijanymi do skrzynki rolety. Takie rozwiązanie skutecznie chroni przed uciążliwymi owadami, a jednocześnie nie ingeruje w estetykę okien i fasady. Moskitiery zwijane do skrzynki obsługiwane są niezależnie od samej rolety. Poniżej przedstawiamy rolety zewnętrzne które mogą Państwo znaleźć w naszym asortymencie:

Dostępne systemy rolet zewnętrznych

Rolety elewacyjne

roletyzewnetrzneRolety elewacyjne DK-RZS, DK-RZP, DK-RZO można stosować w nowo powstających budynkach oraz w obiektach już istniejących. Montaż rolety odbywa się na ścianie lub na ramie okiennej. Istnieje możliwość wyboru kształtu skrzyni osłonowej.

więcej

Rolety podtynkowe

roletypodtynkoweRolety podtynkowe DK-RSP stosuje się w nowo budowanych obiektach, na etapie ocieplania budynku. Skrzynia rolety jest pokryta materiałem elewacyjnym. Widoczna jest klapa rewizyjna która znajduje się w dolnej części skrzynki rolety.

więcej

Rolety nadstawne

roletynadstawneRolety nadstawne DK-RNB, DK-RNC montowane są we wnęce okiennej, stosowane są w nowym budownictwie oraz podczas wymiany stolarki okiennej. Skrzynia rolety może być zabudowana częściowo lub całkowicie.

więcej

Rolety nadprożowe

roletynadprozoweSystem nadprożowy DK-RKS przeznaczony jest do nowo powstających budynków. Skrzynki rolety w systemie nadprożowym są gotowymi elementami budowlanymi, montowanymi w trakcie wznoszenia ścian budynków.

więcej